Головна » Статті » Мої статті

Головдержслужба України інформує

Професійний розвиток - важлива складова формування Президентського кадрового резерву «Нова еліта нації»

В умовах проведення комплексної модернізації державної служби та служби в органах місцевого самоврядування, яка закладає підвалини прозорості, ефективності та конкурентоспроможності владних інституцій, важко переоцінити значення людського потенціалу, ролі професіоналізму і компетентності, спроможності результативно працювати в умовах змін зовнішнього і внутрішнього середовищ.

Питання підвищення ефективності функціонування системи підбору кадрів та створення необхідних умов для їх розвитку є актуальними для всіх країн світу. Особливі вимоги висуваються до підбору та підготовки керівників вищого корпусу, адже ефективне державне управління, яке сьогодні зорієнтоване на надання якісних послуг громадянам, неможливе без розвитку лідерських навичок керівних кадрів державної служби та посадових осіб місцевого самоврядування, оскільки саме вони повинні забезпечити ефективну діяльність органів державної влади та органів місцевого самоврядування.

Комплекс заходів з формування Президентського кадрового резерву «Нова еліта нації» передбачає обов'язковість професійного розвитку його членів з метою підвищення рівня професійної компетентності, удосконалення професійних, особистих якостей та потенційних можливостей кожного учасника для подальшого планування кар'єри.

Навчання спрямоване на засвоєння знань про особливості модернізації державного управління та шляхи реалізації системних реформ в Україні, а також вироблення умінь та навичок, які складають основу професійної компетентності керівників-лідерів та є необхідними для забезпечення реалізації єдиної держаної політики в державному органі або його апараті.

Реалізація цих завдань у 2013 році здійснюється відповідно до Переліку заходів, затвердженого наказом Нацдержслужби України від 14 січня 2013 року  № 5, який включає 2 навчальні сесії, навчання в дистанційному режимі, самостійну роботу, літню тренінгову школу, стажування в органах влади та за кордоном, участь у конференціях, круглих столах, семінарах тощо. Заходи з навчання проводяться Національною академією державного управління при Президентові України та її регіональними інститутами відповідно до Комплексної програми професійного розвитку осіб, зарахованих до Президентського кадрового резерву «Нова еліта нації».

Станом на 25 листопада 2013 року здійснено такі заходи:

Перша навчальна сесія (11-15 березня, НАДУ, м. Київ) присвячена темі сучасної кадрової політики в державному управлінні. В рамках сесії відбулися тематичні зустрічі з високопосадовцями, фахівцями провідних наукових установ. Тематика занять включала питання щодо модернізації економіки в умовах європейської інтеграції, професійної компетентності державних службовців, нових інструментів впровадження державної регіональної політики, інновацій у фінансовій практиці, впровадження дієвих механізмів контролю за додержанням


трудового законодавства, інновацій у розвитку ядерно-енергетичного комплексу України, охорони навколишнього природного середовища, реформування житлово-комунального господарства тощо. Було проведено два круглих столи на теми «Україна: нові виміри соборності в умовах європейської інтеграції та глобалізації» та «Реалізація національної антикорупційної стратегії та її інституційне забезпечення».

Самостійна робота (18-29 березня та 7-31 травня) з вивчення модуля «Політична та адміністративно-управлінська еліта в контексті сучасної модернізації Української держави». Контроль за виконанням Програми самоосвіти здійснюється у 2 етапи - шляхом тестування у дистанційному режимі (вересень), та у формі обговорення під час навчальної сесії (листопад).

Навчання у дистанційному режимі (1-30 квітня та 1-31 жовтня) з вивчення курсу «Стратегічне управління», який включав 4 тематичні розділи:

I - Управління змінами та стратегії.

II    -  Стратегічний  підхід  до  управління.   Технологія  стратегічного
управління.

III  - Стратегічний вибір.

IV  - Стратегічне управління на центральному і місцевому рівнях.

За результатами вивчення курсу учасники оволоділи навичками стратегічної діяльності. З метою оцінювання рівня засвоєння курсу здійснено проміжний та підсумковий контроль (виконання 3 практичних завдань, підсумкове тестування). Середній бал визначено за результатами вивчення програми дистанційного навчання у повному обсязі.

Літня тренінгова школа «Лідерство в управлінській діяльності» (10-14 червня, ОРІДУ, м. Одеса), програма якої включала 5 модулів:

1        - Адміністративне та політичне лідерство.

II - Лідер як організатор командної роботи колективу однодумців.

III  - Лідер як провідник реформ.

IV  - Керівник-лідер як суб'єкт комунікативної діяльності.

V - Самоменеджмент керівника-лідера.

Рівень оволодіння учасниками системою знань і умінь, які складають основу професійної компетентності керівників-лідерів та забезпечують здатність до креативного мислення, прийняття ефективних рішень у нестандартних ситуаціях, організації ефективної командної роботи та застосування інноваційних підходів у роботі, здійснення самоменеджменту та розвитку лідерського потенціалу, було визначено шляхом тестування в дистанційному режимі (вересень).

Стажування за кордоном 29 учасників Президентського кадрового резерву:

2  особи - у Федеративній Республіці Німеччина, вивчення міжнародного
досвіду щодо розвитку світового ринку органічної продукції, м. Нюрнберг, та
щодо  організації підготовки  докторів  філософії державного  управління  і
державної   політики   в   Німецькому   університеті   адміністративних   наук,
м. Шпайер;

9 осіб - у Естонській Республіці, м. Таллінн, вивчення питань набору та відбору персоналу у сфері державної служби для державних службовців;


8 осіб - у Польській Республіці, м. Натолін, з вивчення міжнародного досвіду щодо внутрішньої політики Європейського Союзу у сфері торгівлі, енергетики, сільського господарства та охорони навколишнього середовища;

6 осіб - у Польській Республіці, м. Варшава, з вивчення досвіду країн ЄС у сфері державної служби;

1 особа - у Республіці Сінгапур, з вивчення антикорупційної політики Сінгапуру та у Польській Республіці, м. Натолін;

4 особи - у Королівстві Бельгія, м. Брюгге, з вивчення науково-дослідних розробок та інновацій на державній службі та особливостей процесу адаптації законодавства країн Європейської політики сусідства до стандартів Європейського Союзу.

Технічні завдання були виконані у повному обсязі.

Стажування в державних органах влади осіб, зарахованих у 2012 році до Президентського кадрового резерву «Нова еліта нації» (4-8 листопада, м. Київ)

Стажування відбулось на базі 22 державних органів, серед яких -Адміністрація Президента України, Міністерство закордонних справ України, Міністерство економічного розвитку і торгівлі України, Міністерство фінансів України, Міністерство юстиції України, Міністерство промислової політики України, Міністерство регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України, Державне агентство з інвестицій та управління національними проектами України, Національне агентство України з питань державної служби та інші.

25-29 листопада у Національній академії державного управління при Президентові України (м. Київ) проходить друга навчальна сесія, присвячена темі сучасної кадрової політики в державному управлінні. В рамках сесії відбудуться тематичні зустрічі з високопосадовцями, фахівцями провідних наукових установ, практичні заняття, тестування. Також заплановано проведення круглого столу на тему «Мотиваційно-ціннісна складова підготовки Президентського кадрового резерву «Нова еліта нації» та виїзного заняття у Верховній Раді України. Під час сесії для учасників Президентського кадрового резерву буде проведено низку практичних занять та тестування. Підсумкову співбесіду будуть проводити працівники Головного управління з питань регіональної та кадрової політики Адміністрації Президента України, науково-педагогічні працівники НАДУ при Президентові України.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Реформування системи професійного навчання державних службовців та посадових осіб місцевого самоврядування

Становлення демократичної, правової, соціальної держави, розвиток засад громадянського суспільства, інтеграція України до стандартів Європейського Союзу, проведення адміністративної реформи, зокрема реформи системи державної служби, потребують підготовки нової генерації керівників і фахівців органів державної влади та органів місцевого самоврядування, формування професійно підготовленого кадрового резерву для заміщення посад у структурах державного апарату.

Підвищення професіоналізму державних службовців та посадових осіб місцевого самоврядування є одним із стратегічних напрямів Програми економічних реформ на 2010-2014 роки «Заможне суспільство, конкурентоспроможна економіка, ефективна держава».

На сьогодні докорінних змін зазнала система професійного навчання державних службовців та посадових осіб місцевого самоврядування.

Модернізація цієї системи дозволила у 2012 році збільшити на 9 % порівняно з попереднім роком кількість державних службовців та посадових осіб місцевого самоврядування, які підвищили рівень професійної компетентності (71051), удосконалити нормативно-правову базу, посилити спроможність навчальних закладів в організації підвищення кваліфікації на більш високому професійному рівні.

Започатковано нові напрями підвищення кваліфікації державних службовців та посадових осіб місцевого самоврядування, які враховують пріоритети державної політики з питань взаємодії з громадськістю, доступу до публічної інформації, розвитку місцевого самоврядування, впровадження інформаційних технологій, забезпечення тендерної рівності тощо.

Нацдержслужба України розробила План заходів на період до 2014 року щодо реалізації Концепції реформування системи підвищення кваліфікації державних службовців, посадових осіб місцевого самоврядування та депутатів місцевих рад, який затверджено розпорядженням Кабінету Міністрів України від 18 липня 2012 року                  № 480-р.

Метою зазначеної Концепції є забезпечення професійної компетентності державних службовців, посадових осіб місцевого самоврядування та депутатів місцевих рад шляхом реформування системи підвищення кваліфікації та створення належних умов для їх безперервного професійного навчання упродовж проходження служби чи здійснення відповідних повноважень з урахуванням кращих світових практик та вітчизняних традицій.

Проте, існують певні проблеми щодо навчання посадових осіб місцевого самоврядування та депутатів місцевих рад:

   відсутність достатнього фінансування в місцевих бюджетах на підготовку,
перепідготовку та підвищення кваліфікації посадових осіб місцевого самоврядування;

   недостатній рівень залучення політичних партій до навчання депутатів місцевих
рад, які були обрані за списком відповідних політичних партій;

   недостатня спроможність всеукраїнських асоціацій у організації систематичного
навчання посадових осіб місцевого самоврядування та депутатів місцевих рад;

   відсутність єдиного веб-порталу з актуальних питань професійної підготовки
депутатів місцевих рад;

   недостатнє навчально-методичне забезпечення підвищення рівня професійної
компетентності посадових осіб місцевого самоврядування;


• прослідковується недостатній рівень взаємодії між вищими навчальними закладами з питань обміну досвідом, поширення кращих практик.

З метою удосконалення організації діяльності щодо підвищення рівня професійної компетентності посадових осіб місцевого самоврядування та депутатів місцевих рад, на забезпечення реалізації пункту 4 рішення Ради Регіонів від 21 березня 2013 року прийнято розпорядження Кабінету Міністрів України від 11 вересня 2013 року № 698-р «Про внесення змін до плану заходів на період до 2014 року щодо реалізації Концепції реформування системи підвищення кваліфікації державних службовців, посадових осіб місцевого самоврядування та депутатів місцевих рад» та розроблено проекти:

-  Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо
підвищення  кваліфікації посадових осіб  місцевого самоврядування та депутатів
місцевих рад»;

-  Закону України «Про внесення змін до статті 91 Бюджетного кодексу України щодо підвищення кваліфікації посадових осіб місцевого самоврядування».

На сьогодні одним із стратегічних пріоритетів України є європейська інтеграція та укладення Угоди про асоціацію з Європейським Союзом. Наближення до підписання Угоди про асоціацію між Україною та Європейським Союзом є важливим додатковим стимулом для внутрішніх перетворень в Україні та висуває нові вимоги до рівня підготовки фахівців органів державної влади, які задіяні до цього процесу. Саме тому важливим є забезпечення зростаючих потреб у фахівцях у сфері європейської інтеграції та євроатлантичного співробітництва як кількісно, так і якісно.

Нацдержслужба України розробила проект постанови Кабінету Міністрів України «Про внесення змін до Державної цільової програми підготовки, перепідготовки та підвищення кваліфікації фахівців у сфері європейської інтеграції та євроатлантичного співробітництва на 2008-2015 роки».

Успішно впроваджуються заходи з мовної підготовки та підвищення кваліфікації державних службовців і посадових осіб місцевого самоврядування у сфері європейської інтеграції і євроатлантичного співробітництва України. У 2012 році за рахунок коштів державного бюджету забезпечено підвищення кваліфікації з питань європейської інтеграції і євроатлантичного співробітництва України та мовної підготовки 1112 державних службовців, що на 18% більше від запланованих показників. Одночасно налагоджено дієву співпрацю з представництвом Британської Ради в Україні, в результаті чого додатково забезпечено підвищення кваліфікації з мовної підготовки 391 державного службовця за рахунок коштів міжнародної технічної допомоги.

Важливим завданням з підвищення кваліфікації є розвиток лідерства на державній службі. У 2012 році забезпечено підвищення кваліфікації за програмами розвитку лідерства 150 державних службовців І-ІІ категорій посад. У 2013 році кількість учасників Програми збільшилась на 20% та становить 180 осіб.

Аналіз досягнутих результатів дозволяє з упевненістю стверджувати, що продовження процесу модернізації позитивно вплине на вдосконалення всієї національної системи професійного навчання державних службовців і посадових осіб місцевого самоврядування та процесів професіоналізації державного управління відповідно до потреб економічного та соціального розвитку країни.

 

 

 

 

 

Сьома щорічна регіональна конференція

з питань інституційної розбудови

 

               7-8 листопада 2013 року в Національному агентстві України з питань державної служби проходила Сьома щорічна регіональна конференція з питань інституційної розбудови. Конференція відбувалася за підтримки робочої групи «Реформування державного управління» в рамках ініціативи Європейського Союзу «Східне партнерство».

               Конференцію відкрили перший заступник Голови Нацдержслужби України               Юлія КОВАЛЕВСЬКА, перший віце-президент національної академії державного управління при Президентові України Костянтин ВАЩЕНКО, директор Департаменту Європейського Союзу Міністерства закордонних справ України Всеволод ЧЕНЦОВ та представники міжнародних організацій: надзвичайні і повноважні посли Бельгії та Фінляндії в Україні, експерти програми Sigma, посадовці Представництв ЄС в країнах ініціативи ЄС «Східне партнерство»; представники центральних і місцевих органів державної влади України, іноземні експерти, науковці та громадськість.

               Проведення конференції об’єднує представників країн ініціативи ЄС «Східне партнерство» (Азербайджан, Білорусь, Вірменія, Грузія, Молдова та Україна) та дає можливість поділитися досвідом та кращими практиками проведення інституційних реформ та модернізації державної служби. Такі зустрічі дають виняткову можливість поділитися досвідом щодо реформування системи державної служби у державах нашого регіону – країнах ініціативи Європейського Союзу «Східне партнерство», - зазначила у своєму виступі Юлія Ковалевська. Учасники конференції обговорили дієвість таких інструментів, як Twinning i TAIEX, програм CIB та SIGMA.

               Було презентовано кращі практики реалізації проектів Twinning в Україні, а також обговорено питання щодо підготовки, перепідготовки та підвищення кваліфікації державних службовців у сфері європейської інтеграції.

               За результатами роботи пленарних сесій учасники конференції надали пропозиції щодо продовження комплексного посилення інституційної спроможності державних органів влади країн ініціативи ЄС «Східне партнерство» за допомогою інструментів Twinning i TAIEX та шляхом ефективного впровадження програм CIB та SIGMA та ухвалили  відповідну резолюцію.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Всеукраїнський конкурс

«Кращий державний службовець»

 

             29-31 жовтня 2013 року в м. Києві на базі Академії муніципального управління відбувся ІІІ тур щорічного Всеукраїнського конкурсу «Кращий державний службовець». У даному заході взяло участь 101 державний службовець з центральних та місцевих органів виконавчої влади, з них 49 – в номінації «Кращий керівник» та 52 – у номінації «Кращий спеціаліст».  Конкурсанти представили свої творчі роботи, взяли участь у діловій грі та презентувати виступ за обраною темою.

         Проведення цього Конкурсу має важливе значення для зростання професіоналізму, відкритості, інституційної спроможності державної служби, підвищення її авторитету шляхом узагальнення досвіду роботи кращих державних службовців, заохочує державних службовців до набуття високого рівня професійної компетентності».  Крім того, Конкурс покликаний сприяти розвитку кадрового потенціалу державної служби, розбудові безперервної системи підвищення кваліфікації посадовців шляхом самоосвіти.

До складу журі входили, представники Національного агентства України з питань державної служби, Міністерства економічного розвитку і торгівлі України, Міністерства соціальної політики України, Міністерства внутрішніх справ України, Міністерства оборони України, Профспілки працівників державних установ України, Школи вищого корпусу державної служби, Академії муніципального управління.

          Доречно відмітити що, призовий фонд переможця Всеукраїнського конкурсу «Кращий державний службовець»   становив 10 000 тисяч гривень.

 За результатами проведення Конкурсу переможці отримали дипломи,  а всім учасникам були врученні сертифікати про підвищення  кваліфікації.

Закарпатських держслужбовців гідно представили - начальник відділу  освіти та у справах національностей Ужгородської райдержадміністрації Павло Сливка, головний  спеціаліст з питань захисту населення від наслідків Чорнобильської катастрофи департаменту соціального захисту населення Закарпатської облдержадміністрації Ольга Головацька та головний спеціаліст відділу з питань праці та соціально-трудових відносин управління соціального захисту населення Виноградівської райдержадміністрації Вікторія Бачкай.

Після повернення зі столиці України, в управлінні державної служби Головдержслужби України в Закарпатській області за участю представників кадрів Закарпатської  обласної державної адміністрації та учасників конкурсу відбулася робоча нарада у ході якої   конкурсанти ознайомили присутніх із умовами та результатами конкурсу висловили своє бачення та побажання  щодо його проведення, а також  поділилися досвідом отриманим у процесі змагання.

Переможцем Всеукраїнського конкурсу «Кращий державний службовець»,  номінації «Кращий керівник» здобув представник із Донецької обласної державної адміністрації, у номінації «Кращий спеціаліст» -  Чернівецької обласної державної адміністрації.

 

 

 

 

 

 

Категорія: Мої статті | Додав: Олександр (03.12.2013)
Переглядів: 840 | Коментарі: 2 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 1
1 SergFum  
0
<a href=http://zmkshop.ru/>ооо сталь массив гомель официальный сайт</a>

Ім`я *:
Email *:
Код *: