Головна » Статті » Мої статті

Результати роботи Держспоживінспекції у Закарпатській області за 2013 рік

Результати роботи Держспоживінспекції у Закарпатській області

за 2013 рік

 

Інспекцією з питань захисту прав споживачів у Закарпатській області в 2013 року проведено перевірки 832 суб’єктів господарювання, в тому числі згідно планових заходів контролю - 713 та позапланових заходів контролю -120 суб’єктів господарювання.

Перевірено якість товарів та послуг на 2787,5 тис. грн., з них забраковано та знято з реалізації на 2030,7 тис. грн.

За допущені порушення 739 посадових осіб притягнуто до адміністративної відповідальності, на яких накладено адміністративних штрафів на 96,9 тис. грн., а до 618 суб’єктів господарювання застосовано економічних санкцій на 759,0 тис. грн.

 

Хліб та хлібобулочні вироби

 

За 2013 рік перевірено 2,9 тн хлібобулочних виробів, з яких забраковано та знято з реалізації 0,87 тн, що становить 30,0 % від перевіреної кількості.

Основними причинами забраковки є: відсутність маркування різаного хліба, відсутність необхідної, доступної, достовірної та своєчасної інформації про продукцію.

 

Макаронні вироби, крупи та борошно

 

За  2013 рік  перевірено 5,53 тн продукції, з яких забраковано та знято з реалізації 1,7 тн, що становить 30,7 %.

Основними причинами забраковок є: невідповідність вимогам НД по вазі; відсутність маркування; відсутність необхідної, доступної, достовірної та своєчасної інформації.

 

Кондитерські вироби та цукор-пісок

 

За звітний період перевірено 2,18 тн кондитерських виробів, з яких забраковано та знято з реалізації 0,64 тн, що становить 29,4 % від перевіреної кількості.

Основними причинами забраковки та зняття з реалізації кондитерських виробів були: відсутність необхідної, доступної, достовірної та своєчасної інформації; відсутність маркування.

За звітний період перевірено 4,33 тн цукру-піску, з якого забраковано та знято з реалізації 1,3 тн, що становить 30,0 % від перевіреної кількості.

Основною причиною забраковки та зняття з реалізації цукру-піску є: відсутність маркування та відсутність необхідної, доступної, достовірної та своєчасної інформації.

 

М’ясо та м’ясотовари

 

За 12 місяців 2013 року перевірено 4,43 т м’яса та м’ясної продукції. З них забраковано та знято з реалізації 1,39 т продукції, що складає 31,4 % від перевіреної кількості.     

Основні причини забраковки були: реалізація продукції без маркування, без необхідної, доступної, достовірної інформації для споживача, з порушенням НД, з закінченими термінами придатності, без документів, що засвідчують якість та безпеку.

 

Молочна продукція

 

За 12 місяців 2013 року перевірено 2,13 тонни молочних продуктів, з них забраковано 0,52 тон, що складає 24,4 %.

Основні причини забраковок були відсутність необхідної, доступної, достовірної інформації для споживача, незбережене маркування виробника, а також невідповідність продукції вимогам нормативних документів.

 

Риботовари

 

За звітний період перевірено 1,9 тн рибної продукції, з яких забраковано та знято з реалізації 0,56 тн, що становить 29,5 % від перевіреної кількості.

Основною причиною забраковки та зняття з реалізації рибної продукції була відсутність маркування.

 

Масложирова продукція

 

З 12 місяців 2013 р. перевірено 1,75 тн масложирової продукції з них забраковано та знято 0,55 тн, що складає 31,4 %.

 Основна причина за браковки це реалізація продукції без повної, доступної та достовірної інформації для споживача, а також з порушенням НД.

 

Плодоовочева продукція

 

У 2013 році перевірено 4,49 тн плодоовочевої продукції, з якої через невідповідність вимогам нормативно-технічної документації, відсутність необхідної, доступної, достовірної інформації для споживача забраковано та знято з реалізації 0,91 тн, що становить 20,2 % від перевіреної .

 

Чай, кава

 

З початку року перевірено 0,55 тн чаю та кави, з яких забраковано та знято з реалізації 0,13 тн або 23,6 %.

Вищезазначена продукція знімалась з реалізації в основному через відсутність повної, доступної, достовірної та своєчасної інформації про продукцію, супровідних документів.

 

Дитяче харчування

 

За 12 місяців 2013 року перевірено 0,51 тн дитячого харчування з них забраковано 0,09 тн, що складає 19,6 %.

Основна причина за браковки це реалізація продукції з закінченими термінами придатності та без сертифікатів відповідності.

 

Алкогольні напої

 

В 2013 року Інспекцією перевірено якість алкогольних напоїв у 206 підприємствах роздрібної торгівлі, ресторанного господарства, з яких порушення виявлені у 163.

Із перевірених 281,26 дал алкогольних напоїв забраковано та знято з реалізації через невідповідність вимогам нормативних документів, відсутність необхідної, доступної, достовірної та своєчасної інформації, вичерпані терміни придатності, а також через відсутність супровідних документів щодо якості та безпеки 47,32 дал. напоїв або 16,8  %.

Крім того, знято з реалізації 0,3 дал. алкогольних напоїв двох найменувань строк придатності яких минув.

Крім того, знято з реалізації 0,2 дал. алкогольних напоїв двох найменувань строк придатності яких минув.

В 23 перевірених підприємствах роздрібної торгівлі області по причині вичерпаних термінів придатності було заборонено реалізацію алкогольних напоїв.

 

Безалкогольні напої та мінеральні води

 

За звітній період перевірено 549 дал безалкогольних напоїв та мінеральних вод, з яких забраковано та знято з реалізації 154,8 дал, що склало 28,1 %.

Основними причинами забраковки та вилучення з реалізації були невідповідність вимогам нормативних документів, закінчені терміни придатності.

 

Яйця курячі

 

За звітний період перевірено 38,2 тис. штук яєць курячих, з яких забраковано та знято з реалізації 11,11 тис. штук, що становить 29,1 % від перевіреної кількості.

Основною причиною забраковки та зняття з реалізації яєць курячих була відсутність маркування.

 

Інформація щодо контролю за дотриманням вимог

Закону України «Про рекламу»

 

В 2013 році Інспекцією в ході контролю за дотриманням рекламодавцями, виробниками та розповсюджувачами реклами вимог Закону України «Про рекламу» досліджено 260 рекламоносіїв в т. ч. у сфері зовнішньої реклами – 167, в друкованих ЗМІ – 70, на транспорті – 23. Виявлено порушень (заведено справ) по 25 рекламоносіях в т. ч. у сфері зовнішньої реклами – 11, в друкованих ЗМІ – 14.

За порушення вимог ст.. 5 п. 5 Закону України «Про рекламу» при рекламуванні зниження цін на продукцію без зазначення дати початку і закінчення зниження цін на продукцію до 9 суб’єктів господарювання застосовані економічні санкції на загальну суму 2,25 тис. грн.

Керуючись п. 17 Порядку накладення штрафів за порушення законодавства про рекламу, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 26.05.2004 р. № 693, припинено провадження стосовно 9 агенцій нерухомості м. Ужгород, щодо порушення вимог ст. 8 ч. 8 Закону при наведенні у рекламі інформації про ціни на нерухомість не у гривні у зв’язку з неможливістю доведення факту вчинення порушення законодавства.

Із 15 прийнятих рішень про накладення штрафів за порушення законодавства про рекламу на загальну суму 9,6 тис. грн. сплачено добровільно 14 на суму 8,35 тис. грн.

 

Інформація щодо контролю за дотриманням законодавства про заходи

щодо попередження та зменшення вживання тютюнових виробів

і їх шкідливого впливу на здоров’я населення

 

В ході здійснення контролю за дотриманням законодавства про заходи щодо попередження та зменшення вживання тютюнових виробів і їх шкідливого впливу на здоров’я населення Держспоживінспекцією у Закарпатській області в 2013 році перевірено 170 суб’єктів господарювання.

На відповідність вимогам законодавства перевірено 173,26 тис. шт. тютюнових виробів. Порушень не виявлено.

 

Інформація щодо дотримання законодавства про захист прав споживачів

при організації харчування дітей в шкільних, дошкільних закладах

 

На виконання тематичного завдання Держспоживінспекції України в ІVкварталі 2013 року Інспекцією з питань захисту прав споживачів у Закарпатській області проведені перевірки дотримання законодавства про захист прав споживачів при організації харчування дітей у 15 дошкільних, шкільних закладах області.

Перевірено якість продовольчих товарів, овочів, фруктів, продукції громадського харчування на 19,8 тис. грн., забраковано по причині невідповідності вимогам нормативних документів та знято з реалізації через відсутність необхідної, доступної, достовірної та своєчасної інформації про товар, закінчені терміни придатності на 3,6 тис. грн., що складає 17,6 %.

Для перевірки якості продовольчих товарів, овочів проведено відбір 18 зразків продукції, з яких 10 не відповідали вимогам нормативних документів.

 

Нафтопродукти

         

          За  2013 рік Інспекцією з питань захисту прав споживачів у Закарпатській області перевірено 61  автозаправну станцію.

            Проведеними перевірками на 18 АЗС встановлені порушення вимог Правил роздрібної торгівлі нафтопродуктами, а саме, відсутність мірників еталонних, недоливу палива, відсутність куточка покупця на доступному для споживача місці, відсутність інформації про найближчі АЗС, тощо. За допущені порушення інспекцією притягнуто 16-ох осіб до адміністративної відповідальності та накладено адміністративних стягнень на суму близько 2,0 тис. грн.

В ході проведених перевірок працівниками Інспекції відібрано в тринадцяти суб’єктів господарювання 33 взірців нафтопродуктів для проведення лабораторних досліджень. З досліджених взірців виявлено три взірці, які не відповідають вимогам нормативних документів.

 

Парфумерно-косметичні вироби

 

За  2013 року було перевірено шість суб’єктів господарювання які займаються реалізацією парфумерно-косметичних виробів. Всього перевірено 351 ум. од. парфумерно-косметичних товарів.

            При перевірках особлива увага приділялася на дотримання суб‘єктами господарювання правил роздрібної торгівлі непродовольчими товарами, наявності супровідних документів, наявності належного маркування, інформації про умови використання, зберігання, позначення нормативного документу, вимогам якого повинна відповідати продукція, наявності доступної, достовірної, своєчасної, необхідної інформації про товари для споживачів.

            Спеціалістами Інспекції при перевірках забраковано та знято з реалізації 281 ум. од. парфумерно-косметичних товарів у тому числі через відсутність на час перевірок документів про якість та безпеку, сертифікатів відповідності або їх реєстраційних номерів у супровідних документах , через відсутність доступної, достовірної, своєчасної, необхідної інформації про товар, з минулим терміном придатності.

За результатами перевірок до адміністративної відповідальності притягнуто 6 осіб на загальну суму 0,7 тис. грн., на 6 суб’єктів накладені адміністративно-господарські стягнення, передбачені ст. 23 Закону України         «Про захист прав споживачів», на суму 2,8 тис. грн.

 

                                         Телевізори та інша електронна апаратура

 

За 2013 рік перевірено 441 одиниці електронної апаратури, із них 425 одиниць забраковано та знято з реалізації через відсутність необхідної доступної та своєчасної інформації. Також виявлено реалізацію електронної апаратури без гарантійних талонів встановленого взірця, без інформації про перелік сервісних центрів які здійснюють гарантійний ремонт та ін.

 

Товари для дітей

                   

Інспекцією з питань захисту прав споживачів у Закарпатській області (надалі – Інспекція) за 2013 рік здійснено 54 перевірки щодо дотримання суб’єктами господарювання вимог законодавства про захист прав споживачів при реалізації товарів дитячого асортименту (в тому числі для школярів). В 52 суб’єктів господарювання виявлено різного роду порушення, найбільш характерними були: відсутність необхідної, доступної, достовірної та своєчасної інформації про продукцію, а також реалізація продукції, що не відповідає вимогам нормативних документів.

За результатами проведених заходів було перевірено близько 1800 одиниць продукції з яких забраковано 850 одиниць, що становить 47 % від перевіреної.

За результатами розгляду матеріалів перевірок, всіх суб’єктів господарювання притягнуто до адміністративної відповідальності на загальну суму 5,5 тис. грн. та до них застосовано економічно-господарських санкцій на загальну суму 15,0 тис. грн.

                             

Електропобутові товари

 

          За 2013 р. перевірено 342 одиниць побутової техніки із них знято з реалізації 97 % одиниць через відсутність технічної документації на доступній для споживача мові, гарантійних талонів.

         

                                               Текстильна та шкіряна галантерея

 

          За 2013 р. перевірено 0,45 тис. од. шкіргалантерейних виробів. Із них знято з реалізації через відсутність інформації про    найменування   підприємства-виробника,   його місцезнаходження,  товарний знак,  назву виробу,  артикул, модель, колір,  та ін. Близько 0,1 тис. одиниць товару .

 

                                                             Взуття

 

За 2013 р. перевірено 109 пар взуття, з яких 77 % забраковано та знято з реалізації, а саме через відсутність інформації про взуття 67 пар та 17 пар через невідповідність вимогам нормативних документів а саме ДСТУ 4142:2002.

Характерними порушеннями які були виявлені в ході перевірок є відсутність вкладної інформації (рекомендації) щодо його експлуатації та догляду за ним; у торгівельних приміщеннях відсутні дані про гарантійні терміни на взуття, таблиці співвідношення розмірів та обчислення гарантійних термінів.

         

Будівельні товари та сантехнічні вироби

 

          За 2013 рік перевірено 1,7 тис. од. будівельних товарів та сантехнічних виробів із яких забраковано та знято з реалізації 1,5 тис. од. Питома вага забракованих та знятих з реалізації товарів виробництва Угорщини, Польщі, Словаччини та інших країн товаровиробниківя

 

                                                                       Іграшки

 

          За 2013 року перевірено 563 одиницю іграшок, із яких 542 знято з реалізації через відсутність своєчасної, доступної інформації.

            Слід відмітити, що значну кількість іграшок, яка реалізується на території регіону складають китайські товаровиробники.

            Основними порушеннями підчас реалізації товарів дитячого асортименту є реалізація іграшок дитячих невідомих товаровиробників без документів які засвідчують якість, безпеку та їх походження, відсутня доступна, своєчасна, достовірна та необхідна інформація про товар.

 

Швейні вироби

 

За 2013 рік в торгівельній мережі області перевірено 238 одиниць швейних та трикотажних виробів із них 204 одиниці знято з реалізації  через відсутність своєчасної, достовірної інформації.

 

Інформація щодо дотримання законодавства

про захист прав споживачів при реалізації товарів

новорічного святкового асортименту

 

На виконання  плану діяльності управління захисту прав споживачів та реклами Держспоживінспекції України та територіальних інспекцій з питань захисту прав споживачів на ІV квартал 2013 року Інспекцією з питань захисту прав споживачів у Закарпатській області проведено 3 планові перевірки дотримання законодавства про захист прав споживачів в суб’єктів господарювання, що реалізують товари новорічного святкового асортименту. У всіх суб’єктів господарювання які реалізували товари новорічного асортименту у тому числі прикраси, гірлянди електричні виявлено реалізацію продукції без необхідної, доступної, достовірної та своєчасної інформації про продукцію, а саме без  дати виготовлення, найменування та місцезнаходження виробника (виконавця, продавця), назви товару та ін.

За виявлені порушення законодавства при реалізації новорічних прикрас, електричних гірлянд на порушників було накладено близько 0,3 тис. грн. адміністративних штрафів та близько 0,7 тис. грн. адміністративно-господарських санкцій. 

 

Інформація щодо дотримання законодавства

про захист прав споживачів при реалізації піротехнічної продукції

 

На виконання  плану діяльності управління захисту прав споживачів та реклами Держспоживінспекції України та територіальних інспекцій з питань захисту прав споживачів на ІY квартал 2013 року Інспекцією з питань захисту прав споживачів у Закарпатській області проведено 2 планові перевірки дотримання законодавства про захист прав споживачів в суб’єктів господарювання, що реалізують піротехнічні вироби. У всіх суб’єктів господарювання які реалізували піротехнічні вироби виявлено реалізацію продукції без необхідної, доступної, достовірної та своєчасної інформації про продукцію, а саме без  дати виготовлення, найменування та місцезнаходження виробника (виконавця, продавця), назви товару та ін.

 

 

 

           В.о. начальника інспекції                                                         А.Г.Рижиков 

Категорія: Мої статті | Додав: Олександр (15.01.2014)
Переглядів: 390 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *: